Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου 2017

Χατ-τρικ Κατσάνου στο Ρωμανό και πρόκριση για Σταυραετό!!!

Στο μακρινό Ρωμάνο ταξίδεψε ο Σταυραετός Συρράκου για αγώνα Κυπέλλου και επικράτησε του τοπικού Αχέροντα με σκορ 3-4!

Ματς για γερά νευρά, αφού κρίθηκε στη παράταση, ενώ το Συρράκο ανέτρεψε 3-1 σκορ εις βάρος του. Χατ-τρικ η μεγάλη μεταγραφή του Σταυραετού, Γιάννης Κατσάνος.

Το σκορ άνοιξε στο 15΄ ο Λιόντος, μετά από δεξιά σέντρα του Μπούνα. Στη συνέχεια σουτ του Καραγκούνη για το 2-0.

Στο 46΄ ο Αυδίκος κάνει τη σέντρα από δεξιά και ο Κομπούλης με κεφαλιά μειώνει σε 2-1. Το 3-1 κάνει ο Καραγκούνης με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Γούλα. Το 3-2 έκανε ο Κατσάνος με προβολή, μετά από παράλληλη σέντρα. Ισοφάριση 3-3 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσάνου.

Στη παράταση ο Κατσάνος κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος και διαμόρφωσε το τελικό 3-4.

Παράπονα υπήρξαν για υπερβολική διάρκεια καθυστερήσεων από τον διαιτητή στη παράταση. Απευθείας κόκκινη στο 117΄ για τον Σιάρκο.