Σάββατο 19 Αυγούστου 2017

Φιλική νίκη των Σερβιανών στην Κατσικά!!! (Videos)

Στο γήπεδο Κατσικάς η τοπική Θύελλα υποδέχτηκε τον Θρίαμβο Σερβιανών για μια φιλική αναμέτρηση και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3!

Οι «κόκκινοι» παρατάχτηκαν με πολλές απουσίες, αφού είχαν μόνο μια αλλαγή. Αντιθέτως ο Αλέξανδρος Τάτσης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε διαθέσιμους, ενώ κι από τα Σερβιανά έλειπαν 2-3 ποδοσφαιριστές.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με διαδοχικά ξεσπάσματα από την κάθε ομάδα. Πρώτοι απείλησαν οι γηπεδούχοι, όταν σουτ του Μουζακίτη πέρασε λίγο άουτ. Τα Σερβιανά απάντησαν με σουτ του Μπάφα, που απέκρουσε ο Τσιακτσίρας. Στη συνέχεια σουτ και η μπάλα λίγο άουτ, από τον Μπάλλα.

Αμέσως μετά ο Μουζακίτης πάει να βγει τετ-α-τετ με τον Κυρικλίδη, αλλά τελευταία στιγμή δεν προλαβαίνει.

Το 1-0 γίνεται από τον Μουζακίτη, έπειτα από πάσα του Βαρτζιώτη.

Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Τσιαφιτσας δέχεται κάθετη πάσα από τον Μπάλλα και πλασάρει ιδανικά για το 1-1.

Στην επανάληψη η Θύελλα ξεκίνησε πιο επιθετικά και έχασε δυο καλές ευκαιρίες, μια από φάουλ του Μπλέτσα και μια από σουτ του Βαρτζιώτη.

Η συνέχεια μέχρι και το φινάλε άνηκε στα Σερβιανά και ο Τσιαφίτσας έκανε το 1-2, μετά από ασίστ του Διαμαντόπουλου.

Το τελικό 1-3 έγραψε ο Ναούμης με τη λήξη. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν δυνατό, με σκληρά μαρκαρίσματα και δεν έλειψαν τα νευρά, χωρίς όμως κάτι σοβαρό.

ΚΑΤΣΙΚΑ : Τσιακτσίρας, Μπίνας, Ασωνίτης, Λισγάρας, Χαλιάσος, Λέκκας, Μαρούλης, Μπλέτσας, Μουζακίτης, Κωσταμένας, Βαρτζιώτης

Έπαιξε ο Τσουράς

ΣΕΡΒΙΑΝΑ : Κυρικλίδης, Διαμαντόπουλος, Ηλίας, Αλεξίου, Τζίμας, Γούλας, Σκούφης, Τσιαφίτσας, Βραχνός, Μπάφας, Μπάλλας

Έπαιξαν οι Νάσσης, Ναούμης, Κομπίλας, Σκλιβανίτης Α., Σκλιβανίτης Δ., Ανδρούτσος, Γκαραβέλας, Πάκος